Energia ze źródeł odnawialnych stała się ostatnimi czasy bardzo popularna. Na pewno nie raz widziałeś gdzieś na polach pojedyncze lub stojące w grupie potężne wiatraki. Może także w centrach miast rzuciły Ci się w oko nowoczesne panele słoneczne. A czy wiesz, że i Ty możesz zarabiać na energii elektrycznej? Wszystko dzięki instalacji fotowoltaicznej, którą możesz założyć także w Łomiankach. Jak wiadomo, na tę chwilę znaczna część prądu pozyskiwana jest poprzez spalanie wielu ton węgla, czego konsekwencją jest zanieczyszczenie powietrza. Jednak możesz nieco odciążyć tradycyjne elektrownie poprzez własną, lokalną produkcję prądu, a dodatkowo zapewnić sobie pewny zysk każdego miesiąca. 

Fotowoltaika w Łomiankach 

Energia słoneczna jest trzecim pod względem wielkości źródłem pozyskiwania prądu. Coraz częściej używa się paneli słonecznych do zaopatrzenia w energię elektryczną znaków drogowych, kas parkingowych itp. Z kolei większe konstrukcje montowane są na m.in. na dachach budynków, aby zapewnić dostęp do prądu większej ilości osób. Jest to możliwe dzięki temu, że nasza szerokość geograficzna zapewnia stały dostęp do promieni słonecznych praktycznie przez cały rok. Występują jedynie różnice co do długości dni – latem dłużej, a zimą krócej. Jednak panele fotowoltaiczne produkują prąd nie tylko podczas pełnego nasłonecznienia. Nawet w lekko pochmurny dzień Twoja mała elektrownia będzie dostarczać Ci niezbędny materiał. 

Inwestycja fotowoltaiczna w Łomiankach 

Faktem jest, że na samym początku trzeba przygotować się na większy wydatek związany z zakupem paneli fotowoltaicznych w Łomiankach oraz przerobieniem instalacji elektrycznej pod nowy pobór mocy. Jednak po niedługim odstępie czasu zaczniesz odczuwać korzyści płynące z Twojej inwestycji. Po pierwsze możesz zapomnieć o rachunkach za prąd, ponieważ sam sobie jesteś dostawcą energii. Po drugie jeśli nie płacisz rachunków za prąd, to nie dotyczą Cię również podwyżki związane z energią elektryczną. A po trzecie podczas ewentualnych przerw w dostawie prądu na Twoim osiedlu Ty zawsze będziesz miał wszystko włączone. 

Mała elektrownia w Twoim domu

Możesz się zastanawiać, co się stanie, jeśli Twoja instalacja fotowoltaiczna w Łomiankach wytworzy więcej energii elektrycznej, niż danego dnia potrzebujesz. Oczywiście nic Ci nie przepadnie. Nadprodukcja prądu zostanie zmagazynowana, abyś mógł ją wykorzystać w dzień, w którym zapotrzebowanie niespodziewanie wzrośnie. Z kolei nadmiar energii możesz także odsprzedać państwu jako lokalny producent i cieszyć się pewnym zyskiem każdego dnia.