Kiedy słyszysz o ekologii, pierwszą myślą może być segregacja śmieci, oszczędzanie wody albo energii elektrycznej. A co powiesz na produkcję własnego prądu? Dzięki szybkiemu rozwojowi techniki możesz wykorzystać swój budynek mieszkalny, firmowy lub gospodarstwo rolne do zamontowania specjalnych paneli słonecznych, które będą produkować energię elektryczną. W przeciwieństwie do innych rodzajów pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, takich jak wiatraki czy elektrownie wodne fotowoltaika nie zajmuje tyle miejsca oraz może być montowana w pobliżu osiedli ludzkich, ponieważ nie stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia oraz nie niszczy krajobrazu. 

Fotowoltaika Otwock

Niestety w naszym kraju głównym źródłem energii elektrycznej są tradycyjne elektrownie węglowe, których działalność możemy odczuć poprzez pogorszenie się stanu jakości powietrza. Dodatkowo rosnące ceny prądu są spowodowane między innymi sankcjami nakładanymi przez Unię Europejską za wytwarzanie nadmiernej emisji spalin. A przecież można nieco odciążyć elektrownie poprzez zainstalowanie fotowoltaiki w Otwocku. 

Jakie korzyści płyną z fotowoltaiki w Otwocku?

Na początku inwestycji należy wybrać miejsce, które będzie najlepsze pod względem nasłonecznienia. Zatem głównie są to dachy budynków albo kawałek pola jeśli chcemy zamontować więcej paneli słonecznych. Oczywiście musisz także przygotować się na większy wydatek związany z montażem całego systemu fotowoltaicznego w Otwocku oraz dostosowaniem instalacji elektrycznej do nowego źródła energii. Jednak od momentu korzystania z własnego prądu możesz zapomnieć o rachunkach za prąd. Nawet jeśli ceny usług elektrycznych zaczną wzrastać, Ciebie nie będzie to dotyczyć. 

Co jeśli wyprodukuję więcej prądu, niż jestem w stanie zużyć?

Faktem jest, że w zależności od ilości słońca danego dnia możesz wyprodukować znacznie więcej prądu, niż aktualnie będziesz potrzebować. Oczywiście ani jeden kilowat nie przepadnie. Cała nadprodukcja zostanie dla Ciebie zmagazynowana, abyś mógł z niej skorzystać kiedy Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrośnie. Oczywiście jako właściciel fotowoltaiki w Otwocku możesz nadprodukcję albo cały swój prąd (jeśli masz tzw. farmę z panelami słonecznymi) odsprzedać państwu po okazyjnej cenie i stać się w ten sposób lokalnym producentem energii.

Czy fotowoltaika w Otwocku się opłaca?

Oczywiście, że tak. Chociaż na początku trzeba zainwestować pewną sumę pieniędzy, to po kilku latach koszty te zwracają się w całości. Następnie przez długie lata będziesz czerpał szereg korzyści z własnych paneli słonecznych. Jeśli więc jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu dostarczania, doradztwa i montażu fotowoltaiki na terenie Otwocka i nie tylko.